Yeni Hayata İlk Adım

Aşağa gitmek

Yeni Hayata İlk Adım

Mesaj tarafından meltemynr Bir 10/02/08, 04:31 pm


Aslında evliliğin ilk zamanları hayata ilk başaldığımız zamanlardan pek farklı değildir. Hiç yaşamadığımız bir hayat, yeni ev, yeni alışkanlıklar. Zor olduğu kadar da eğlencelidir. Bu yeniliklere adapte olmakta zorluk çekebilirsiniz. Belkide bu adaptasyonu sağlayacak en önemli duygumuz sevgimiz olacaktır.
Her açıdan yenliklere alışmak zordur.Yenlikleri kabullenebilmemiz için onu sevmemiz ya da bir amacımızın olması gerekmektedir. Basit bir örnek olarak yeni aldığımız bir eşya veya farklı bir yemek tatmayı verebiliriz. Ya da bu eşyanın gerekliliği önemlidir ya da çok beğendiğimiz için sahip olmuşuzdur. Yeni tattığımız, farklı lezzete sahip olan bir yemek tercih etmemiz ise ya doyma hissinden ya da görünümünü beğenir ve tatmak istersiniz. Amaçsız veya sevgisiz yaşanılan yenilikler yanında mutsuzluğu getirir. Evlilik öncesinde yaşamadığımız duygular, sevgi, saygı ve anlayış sizi evlilik sonrası mutsuzluğa itebilir. Ve yeniliklere adapte olmanızı zorlaştıracaktır. Oysa ki sevgi, saygı ve anlayış çerçevesi içinde kurulan yeni bir hayat motivasyonu kollaylaştıracaktır.
Hiç bir insanla %100 anlaşmayı beklememli veya ummamalısınız. Çünkü insan değil başka insanlarla tam anlamıyla anlşabilsin , keniyle bile çelişmektedir. Bu yüzden tek sahip çıkmamız gereken duygularımızdır. Bunlar sevgi, saygı ve anlayış. Bir binanın temeli gibidir.
Yeni hayatınıza ilk adımızınızı attınız ve bir çok beklentileriniz var. Bu beklentilerin karşılşığını zaman size hediye edecektir. Siz sevdiğiniz kişiye sahip çıktığınız sürece...
avatar
meltemynr

Mesaj Sayısı : 88
Nerden : {İZMİR}Manisa/Turgutlu
Kayıt tarihi : 25/01/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz